Duette Perde
Duette Perde

Duette Perde | Fiyat Teklif Alınız

Fiyat : ₺0,00(KDV Dahil)

Düette perdenin kumaş yapısı,bal peteğini andıran bir yapıdır.

Duet Perde ile Plise Perde arasındaki en büyük fark çift kat (duble) kumaştır.

:

DUET PERDE

Plise perde sistemlerine çok benzeyen düet perde modelleri sadece kumaş yapısı ile ayrılmaktadır.

Düette perdenin kumaş yapısı,bal peteğini andıran bir yapıdır.Bu yapı perdenin açılma-kapanma temel yapısını oluşturmaktadır.

Plise perde gibi özel dokudaki bu kumaşlar esnek bir yapıya sahiptir.

Duet Perde ile Plise Perde arasındaki en büyük fark çift kat (duble) kumaştır.

Kullanım alanı Plise Perde ile aynıdır.

Duet ve Plise perdeler birlikte kullanılarak gece-gündüz yapılabileceği gibi tek başlarına da bu sistem oluşturulabilmektedir.

Düet (Gözenekli) perdeler veya diğer adıyla arı kovanı perdeler, isimlerini, dikiş yerleri paralelinde sahip oldukları boş hava ceplerinden almaktadırlar.

Genellikle, gözenekli perdeler odadan bakıldığında geleneksel plise perdelere benzerler.

Ancak plise perdelerden farklı olarak bu perdelerde en az iki tabaka kumaş kullanılır. Bunların biri odaya bakar ve diğeri dışarı bakar.

Düet kumaşlar çeşitli şeffaflık ve renk seçenekleri ile sunulmaktadır.Bu da,odanızda kullanmak istediğiniz rengi seçerken size esneklik kazandırır.

Duette perdenin hareketliliğini sağlayan ipler kumaşın özel dokusundan dolayı görünmeyecek şekilde geçer. 

Yandan bakıldığında bal peteği görünümü aynı zamanda yalıtım malzemesi oluşturur, dolayısıyla da enerji tasarrufu sağlar.

Düet perde tabakaları bir araya getirilmiştir.Böylece düet perdeniz aşağı çekildiğinde,odayı izole etmek üzere hava cepleri oluşur.

Bu perdelerdeki gözenekler, kışın odanızdaki ısı kaybını ve yazın ısı artışını önler.Ayrıca hem içerden hem de dışarıdan gelen gürültüye karşı bir engel oluştururlar.

Düet perdeler birçok kumaş seçeneğine sahiptir.Hem birçok renk ve ışık filtreleme seçeneğine, hem de gözenek büyüklükleri, gözenek sayısı ve izolasyon kalitesi bakımından çeşitli seçeneklere sahiptirler.

Gözenek büyüklükleri ve gözenek sayısı enerji etkinliği özelliklerini ve aynı zamanda arı kovanı perdelerinizin kalınlığını etkiler.

Gözenekler,kumaş dokuları ve kalınlıkları enerji etkinliği ve perdelerinizin ve gözenekli perdelerinizin izolasyon özelliklerine etki eder.

Ayrıca pencere çözümünüzün genel görünümünü ve yarattığı genel duyguyu etkiler.

Genellikle, düet perdeler aşırı derecede dayanıklıdır, tüm pencere örtüleri arasında en iyi izolasyonu sağlarlar, gürültüyü azaltır ve tüm odalara zarif ve modern bir hava katarlar.

Plise ve düet perdeler, sorun olan her türlü pencerede tam çözüm sunar.Düet perde, plise perdeye göre daha örtücüdür.

Bunun nedeni, perdeyi taşıyan ip deliklerinin iki kat olan perde kumaşı arasından geçmesidir.

Plise perde tek kattan oluştuğu için, üzerinde yer alan taşıyıcı iplere ait delikler bir miktar ışığı geçirir.

Düet perde, kesitinden bakıldığında bal peteği, plise ise zigzag şeklindedir.Pilise ve düet perdelerin özellikle yoğun olarak kullanıldığı alanlar,

Kış bahçesi,tavan camlarında,Çatı katı,yamuk camların tamamında ,trapez pencerelerde, özel pencere uygulamalarında yat,tekne,vip otomobillerin camlarında kullanılır.

Standart eğimli ve hareketli pencereler plise ve düet perdelerin üst mekanizma ve etek bitiminde 20 mm genişliğinde profiller kullanıldığından,plise (pilise) veya 

Düet (duette) perdeler hemen hemen her pencereye monte edilebilir.Alt ray serbest bırakılabilir, yada tercihe göre gerici sistem ile sabitlenebilir.

Düet Perdelerde dört değişik kontrol seçeneği arasında seçim yapılabileceği gibi, kumanda yönü içinde sağ veya sol olarak tercihte bulunabilirsiniz.

Standart şekilli olmayan (üçgen, yamuk, yarım daire gibi) pencereler için mükemmel bir çözümdür.

Standart modellerin yanı sıra plise ve düet perde neredeyse mevcut olan bütün şekillerde uygulanabilir ve uygulama yapılması en zor pencereler için de çözümler sağlar.

Çatı pencereleri perde yapılmak istendiğinde genellikle eksenel yada açılı pencere doğramalarına uygulanabilecek perdeler talep edilir.

Bunun çözümü ise plise veya düet(Duette) perdedir.

Gerici sistem sayesinde perdelerin kullanımı çok kolaydır ve istenilen her pozisyonda durabilir.

Plise ve düet perdelere özgü olan hızlı germe seti, perdenin takılıp çıkarılmasında büyük bir kolaylık sağlar.

Bu sayede kumaşın yıkanması yada pencerenin silinmesi sorun olmaktan çıkar.

Düette Perdenin ön kısmında sabit kıvrımlar vardır.

Plise ve düet perdelerin üst mekanizma ve etek bitiminde 25 mm genişliğinde profiller kullanıldığından, plise veya düet perdeler her pencereye monte edilebilir.

Alt ray serbest bırakılabilir, ya da tercihe göre gerici sistem ile sabitlenebilir.Plise ve düet perde yapı itibariyle birbirine benzer perdeler olduğu için montajları aynıdır.

Her iki perdenin de montajında aynı tip klips ayaklar kullanılır.Bu ayaklar öncelikle,perde genişliğine göre belli aralıklarla tavana veya pencereye monte edilir.

Perdenin aşağı yukarı hareketinde herhangi bir yere çarpmaması için yeterli mesafeden pencere önüne takılmalıdır. Takılan klips ayaklara perde geçirilir.

Perdelerin duvara montajında özel duvar ayağı kullanılır.Uzatma ayaklı montajlar bu perdelerde görüntü ve kullanım açısından pek uygun değildir.

Pencere doğramaları üzerine aynı tip ayaklarla montajı yapılabilir.

Plise ve düet perdeler kullanım açısından tüm pencere camlarda size çözümler sunar.Düet perde, plise perdeye göre kapatıcı özelliğe sahiptir.

Bunun nedeni, perdeyi taşıyan ip deliklerinin iki kat olan perde kumaşı arasından geçmesidir.

Plise perde tek kattan oluştuğu için,üzerinde yer alan taşıyıcı iplere ait delikler bir miktar ışığı geçirir.

Plise perdeler birçok mekanizmalı perdeye göre uygulama zorluğu olan yerlerde tercih edilebilir.

Perdenin toplanmış yüksekliğinin çok az olması ve hafifliği, yere kadar cam olan büyük cepheli alanlarda rahat kullanım sağlar.

Plise perdeler yıkanabilir özelliğe sahiptir.Tüm perde yerinden sökülerek 30 derecedeki ılık sabunlu su dolu küvete sokularak veya 

Üzerinde yumşak bir dünger ile temizlenebilir.

Bunun çözümü ise plise veya düet perdedir.Gerici sistem sayesinde perdelerin kullanımı çok kolaydır ve istenilen her pozisyonda durabilir.

Birçok seçenekten birini seçebilirsiniz. Özellikle çatı pencerelerinde ışığı yumuşatmak bir ihtiyaçtır.

Geniş ve ihtiyaca yönelik kumaş koleksiyonu sayesinde, plise ve düet perdeler istenilen loşluk veya karartmaya yardımcı olur.

Birçok seçenekten birini seçebilirsiniz. Özellikle çatı pencerelerinde ışığı yumuşatmak bir ihtiyaçtır.

Bursa Kapalı Çarşı Emirhanda 1975 yılında başlayan yolculuğumuz 47 yıldır sizlerin Değeri ve Güveni ile devam etmektedir.

Evinize veya İşyerinize ölçü ve keşif için geliyor,size ait ölçülerde Düet perdeler üretiyoruz.

Kurumsal ve Hotel projelerinde Türkiyenin her yerine ürünlerimiz ile Kaliteli işçilik,Yerinde Hızlı Kurulum ve Rekabetçi fiyatlarımız,

47 yıllık tecrübemiz ile sizlerin Değeri ve Güveni ile hizmet sağlıyoruz.

Türkiyenin her yerine Duette Perdelerimizi ücretsiz kargo ile gönderiyor,Ölçü ve Montajını yerinde yapıyoruz.

Satış sonrası Yılmaz Home Collection olarak teknik destek,yedek parça,perde temizleme ve montaj desteğini sizlere 47 yıllk deneyim ve tecrübemizle sağlıyoruz.

Yılmaz Home Collection ailesi olarak en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlar ile sizlerin beğenisine sunuyor,

Düet Perdelerimizi ve yeni koleksiyonlarımızdan oluşan tül ve fonluk kumaşlarımızı,duvar kağıtlarımızı,

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR