Hastane Rayı
Hastane Rayı

Hastane Rayı | Fiyat Teklif Alınız

Fiyat : ₺0,00(KDV Dahil)

Hastane rayı, hastane perdelerinin asıldığı raylardır.Hastane raylarında alüminyum malzeme kolay şekillendirildiği için yatak ara kısımları uygun formda şekillendirilebilir.
 

:

HASTANE RAYI

Hastane rayı, hastane perdelerinin asıldığı raylardır.Hastane raylarında alüminyum malzeme kolay şekillendirildiği için yatak ara kısımları uygun formda şekillendirilebilir.

Gerekli hijyeni sağlamak için diğer çoğu hastane ekipmanlarında olduğu gibi hastane rayı sistemlerinde de alüminyum malzemeler, antibakteriyel, kullanışlı ve kolay temizlenen kumaşlar tercih edilir.

Raylar, 90 derece dönüşlü kıvrılabilir.

Askı çubukları İle tavandan istenilen noktaya indirilir. Dairesel,Oval,U ve L şeklinde tek parça  olarak ek yapılmadan üretilebilmektedir.

Ray sistemine takılan perdeler ortada kalmayıp istenilen bölgede toplanabilmektedir. 

Hastane perdesi rayı, 33x15 standart ebatlara sahip olup,alt ve üst kanalları bulunan alüminyum raydır.

Sistem Ham maddesi % 100 Eloksallı Alüminyum,paslanmaz,sararmaz dayanıklıdır.Işığı mükemmel yansıtır.Çelik, Gümüş ve bakırdan 3 kat daha hafiftir.Kullanışlı ve estetiktir.

Kolay ve sorunsuz bir şekilde kullanılabilen, işlevsel bir mekaniğe sahiptir.Hasta yatak odalarında yatak aralarına separatör perde olarak kullanılmaktadır

Sağlık kuruluşlarında, hastanın mahremiyetini sağlamak amacıyla kullanılan hastane perdesinin imalatı,T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan,

Hastane perdesi teknik şartnamesi dahilinde leke tutmaz,anti-bakteriyel,alev almaz kriterleri göz önüne alınarak yapılmaktadır.

Hastane ray sistemi oldukça kullanışlı olduğu için, kullanım alanları da oldukça fazladır.Ray sisteminin özelliğinden dolayı hastanelerin yanında otellerde,ihtiyaç duyulan her rede kullanılabilir.

HASTANE PERDESİ ÖZELLİKLERİ

Hastane perdesi, insanların hastanede toplu yatış alanlarını birbirinden ayırmak için kullanılan, hasta yatak ayırıcı,separatör perde olarak da bilinen perdelerdir.

Hastane perdelerinin göze çarpan özelliklerinden biride  kolay yıkanması ve ütü istemeyen kumaş olasıdır.

Hastane perdelerinin,alev almaz dokuma kumaştan yapılmış olması esastır.Yaşamsal bir önem taşıyan alev almaz perdeler, toplumsal alanda yangın çıkması halinde yangının dağılmasını engeller.

Hastane perdeleri alev almaz ve anti bakteriyel olması kaçınılmazdır.

Toplu yaşam alanlarında bir çok mikroplu ortamda bulunuruz. Bulaşıcı olan bakterilerin ürememesi ve aynı zamanda yayılmaması için yatak ayırıcı perdenin anti bakteriyel özellikte olması en önemli detaylardan biridir

Hastane Perdeleri Sağlık bakanlığı logolu olarak ya da özel klinik ve hastaneler için logosuz olarak yapılabilen, yanmazlık, anti bakteriyel, leke tutmaz özellikte kumaş kullanılarak,

Hasta yatak aralarını ya da hasta yatağının komple çevresini kapatacak şekilde, hasta mahremiyetini sağlamak için yapılan perde sistemidir.

Hastane Perdelerinin özel perdeler olması,bu perdelerin takılması için kullanılan ray sistemlerinin de özel olmasını gerektirmiştir.

Hasta yatak odalarında, yatak aralarına separatör perde uygulaması şu şekilde yapılmaktadır.Hastane Mahremiyet Perdesi duvara monteli 0,5mm kalınlığında 2 cm. çapında krom nikel boru ile halkalara geçirilerek asılabilir.

Hastane Perdesinde kullanılan bu krom nikel boru zeminden 2.20 cm. yüksekliğe monte edilmelidir.Bu boruya asılacak perde üstten 30 cm. kadar tül ya da ışık geçirgenliği olan malzemeden,alt kısmı 

Anti bakteriyel saten görünümlü, bakanlık logolu, su ve leke tutmayan özelikte malzemeden ( %100 pvc esaslı malzeme olmayacak) olmamalıdır.Hastane Perde raylarında yeni sistem raylar mevcuttur.

Hastane Perdeleri; hasta yatak aralarını perde ile bölerek, hasta mahremiyetini sağlamak için yapılan bölme perde sistemidir. Hastane perdesi diye adlandırılır.Diğer bir adı da “seperatör perde” dir

Seperatör paravan gibi işlem görür fakat tavandan perde rayları ile asılan perdeler yatak aralarındaki mahremiyeti sağlar.Hastane perdesi için çok çeşitli perde modellerimiz vardır.

Özellikle anti bakteriyel perde ve yanmazlık özelliği olan kumaşları tercih etmek hastane için çok uygundur.

Sağlık bakanlığı yeni yönetmenliğine göre hastane mahremiyet perdelerinde Sağlık Bakanlığı logosu mecburi kılınmıştır.Sağlık Bakanlık logolu Hastane perdesini Yılmaz Home Collection olarak üretimini yapmaktayız.

İstendiği takdirde Hastanenin logosunu ara perdelere ve camlarda kullanılan perdelere dijital baskı yöntemiyle özel olarak uygulayabilmekteyiz.

Geniş bir kullanım alanına sahip olan hastane perdeleri hastanelerin acil servis bölümlerinde ve diğer yerlerinde kullanılabilir. Ayrıca afet çadırlarında, geçici acil müdahale yerlerinde, kan verme istasyonlarında ve mobil sağlık merkezlerinde de kullanılabilmektedir.

Bununla birlikte, hastane içindeki duş kısımları da hastane perdelerinin kullanım alanları arasındadır.Eczanelerde, pansuman ve aşı yapılan yerlerde de kullanılabilen bu perdeler, anti-bakteriyel bir ortam yaratılmak istenen her yer için uygundur.

Yılmaz Home Collection,47 yıldır sizlerin Değeri ve Güveni ile Türkiyenin Perde sistemlerinde yılların deneyimini ve tecrübesini ve kaliteli hizmet anlayışla yoluna devam etmektedir.

Türkiyenin bütün il ve ilçelerine hızlı çözüm, uygun fiyat ve kaliteden asla ödün vermeden uzman ekibimiz ile hizmet vermekteyiz.

HASTANE PERDE FİYATLARI

Bursa Kapalı Çarşı Emirhanda 1975 yılında başlayan yolculuğumuz 47 yıldır sizlerin Değeri ve Güveni ile devam etmektedir.

Evinize veya İşyerinize ölçü ve keşif için geliyor,size ait ölçülerde perdeler üretiyoruz.

Kurumsal ve Hotel,Hastane projelerinde Türkiyenin her yerine ürünlerimiz ile Kaliteli işçilik,Yerinde Hızlı Kurulum ve Rekabetçi fiyatlarımız,

47 yıllık tecrübemiz ile sizlerin Değeri ve Güveni ile hizmet sağlıyoruz.

Türkiyenin her yerine Perdelerimizi ücretsiz kargo ile gönderiyor,Ölçü ve Montajını yerinde yapıyoruz.

Satış sonrası Yılmaz Home Collection olarak teknik destek,yedek parça,perde temizleme ve montaj desteğini sizlere 47 yıllk deneyim ve tecrübemizle sağlıyoruz.

Yılmaz Home Collection ailesi olarak en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlar ile sizlerin beğenisine sunuyor,

Perdelerimizi ve yeni koleksiyonlarımızdan oluşan tül ve fonluk kumaşlarımızı,duvar kağıtlarımızı,

Döşemelik kumaşlarımızı ve aksesuar çeşitlerimizi daha yakından görmek için sizleri mağazamıza bekliyoruz.
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR